• "Nie ma śmieci są surowce" - akcja Sprzątanie świata 2017  w naszej szkole
    W bieżącym roku akcja Sprzątanie świata  przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce", a jej celami były: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału, zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki, a także  ukazywanie korzyści z segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.
    W ramach akcji w naszej szkole zostały zorganizowane 3 konkursy:
    1)PLASTYCZNY- uczniowie klas IV-VI pt. „ Nie ma śmieci są surowce!”
    Konkurs miał charakter indywidualny, polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnym formacie i w dowolnej technice. Temat pracy dotyczył wtórnego wykorzystania odpadów. Udział w konkursie wzięło 24 uczniów. Organizatorem konkursu była p. M. Sochacka.
    I miejsce- Paulina Kłosowska, kl.IV
    II miejsce- Maciej Rogala, kl. IV
    III miejsce- Karolina Grabarczyk, kl. VI

2)LITERACKI- uczniowie klasy VII i gimnazjum;
    Konkurs miał charakter indywidualny, polegał przedstawieniu własnej interpretacji hasła: „Nie ma śmieci - są surowce!”. Udział w konkursie wzięło 3 uczniów. Organizatorem konkursu była  p. M. Błażejowska
    I miejsce- Agnieszka Jędrzejczak, kl.IIIB
    II miejsce- Patrycja Małolepsza, kl. IIIB
    III miejsce- Sonia Piasecka, kl.IIIA

3) FOTOGRAFICZNY- uczniowie gimnazjum;
    Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia będącego interpretacją hasła:” Nie ma        śmieci – są surowce”. W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów (I. Pozniak, P. Małolepsza,       O. Bartnicka, J. Małachowska, W. Andrzejczak, A. Jędrzejczak, N. Stasiak,P. Kłudczyńska), organizatorem konkursu była p. M. Maciejewska

I miejsce-Igor Pozniak, kl.IIIa
    II miejsce-Patrycja Małolepsza, kl.IIIb
    III miejsce- Oliwia Bartnicka, kl.IIIb,
    III miejsce-  Justyna Małachowska, kl.Ia

Wykonane przez uczniów prace plastyczne, zdjęcia oraz interpretacje hasła „Nie ma śmieci –są surowce!” zostały wyeksponowane i wywieszone w antyramach obok pracowni nr 13.
    Cztery uczennice (P. Małolepsza, A. Jędrzejczak, W. Andrzejczak oraz O. Bartnicka) wysłały swoje zdjęcia do Fundacji Nasza Ziemia.

Podczas uroczystości z okazji DEN (13X2017)  zwycięzcom konkursów zostały wręczone drobne nagrody rzeczowe zakupione z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży makulatury             w roku szkolnym 2016/17.

15.10.2017 15:38 | więcej »