O projekcie

Szkoła Podstawowa w Daszynie  wzięła udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup sprzętu. Zakupiony sprzęt   wykorzystywany jest przez  uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań. Nasi uczniowie uczą się programować, projektować, konstruować, a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.