Zajęcia z techniki

• Laboratorium przyszłości – zajęcia kulinarne w klasie V

• We wrześniu i październiku korzystaliśmy ze sprzętu gospodarstwa domowego zakupionego  w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.  Dowiedzieliśmy się z jakich produktów powstają zdrowe koktajle oraz samodzielnie je wykonaliśmy, natomiast  w października rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz przygotowywaliśmy pełnowartościowe drugie śniadanie. Dowiedzieliśmy się dlaczego należy jeść owoce i warzywa oraz jak powstaje prawdziwy koktajl na bazie jogurtu i mleka roślinnego. Eksperymenty sprawiły nam wiele radości a wytwory znikały w mgnieniu oka z kubeczków i talerzy.

W listopadzie uczniowie klasy V przyrządzali zdrowe sałatki i surówki z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wykorzystane zostały tostery, deseczki do krojenia , fartuszki, noże, salaterki. Dzieci uczą się organizacji pracy, utrwalają zasady zachowania się przy stole, przygotowania stołu do spożywania posiłków.

13 lutego 20123r. klasa IV upiekła na zajęciach techniki  smaczną pizzę. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

"