Kółko informatyczne

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła długopisy 3D. Pierwsze próby pracy z tym sprzętem zakończyły się sukcesem. Przygodę z długopisem 3D rozpoczęliśmy od  wykonania ozdób choinkowych.

Długopis 3D to urządzenie o kształcie długopisu, z którego końcówki wydobywa się nie tusz, a rozpuszczony filament w różnych kolorach. Za jego pomocą można tworzyć rysunki i przedmioty w trzech wymiarach.

Pracując z długopisem uczniowie uczą się cierpliwości, koncentracji uwagi oraz ćwiczą umiejętności manualne (np. właściwy chwyt pisarski). Ćwiczenia z długopisem 3D są fascynujące oraz motywują do ćwiczeń. Ponadto praca z długopisem 3D wyzwala pozytywne emocje, które wspomagają proces uczenia się. Do takiej formy pracy nie trzeba zachęcać…