ŚNIADANIE DAJE MOC!- projekt edukacyjny uczniów klasy VII

Uczestnikami  projektu byli  uczniowie klasy VII oraz Dawid Witaszek, uczeń klasy IIIB. Projekt realizowany był na zajęciach z biologii w okresie styczeń – luty 2018r.

Celem projektu było uświadomienie uczniom, że śniadanie (zarówno pierwsze jak i drugie) jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia,  przekazanie wiedzy na temat zależności pomiędzy właściwym odżywianiem a osiąganiem sukcesów w szkole, uczenie odpowiedzialności za własne zdrowie, wykorzystanie wiedzy zdobytej przez uczniów w praktyce.

Projekt rozpoczął się pogadanką na temat zasad zdrowego odżywiania się,  zwrócenie uwagi na rolę i znaczenie  śniadania oraz tego co podczas niego spożywamy.

Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, które miały za zadanie przygotować akcję promującą spożywanie śniadania,  skierowaną do naszej społeczności szkolnej.

Uczniowie przeprowadzili badania w naszej szkole, na podstawie których ustalili jak wygląda w naszej szkolnej społeczności  spożywanie śniadania w domu  oraz zabieranie drugiego śniadania do szkoły,   przygotowali jadłospisy na I i II śniadanie, wykonali zdjęcia prezentujących różne propozycje na śniadanie, przygotowali także 2 filmiki, 2 rodzaje ulotek  oraz 2 prezentacje  multimedialne na temat znaczenia śniadania w zachowaniu zdrowia.

Każda z grup zaprezentowała swoje materiały podczas zajęć z biologii 14 lutego 2018r. Przygotowane przez uczniów materiały zostały wywieszone w antyramach na łączniku prowadzącym na salę sportową  oraz umieszczone na stronie internetowej szkoły. Po prezentacji każda grupa dokonała oceny swojej pracy i pracy kolegów. Uczniowie uczestniczący w projekcie bardzo zaangażowali się w wykonanie przydzielonych zadań, wykazali się pomysłowością i sumiennością (wszystkie grupy miały przygotowane materiały zgodnie z wyznaczonych terminem).