Projekt edukacyjny

ORTOGRAFIA  W  CZTERECH  PORACH  ROKU

Projekt  Ortografia  w  czterech  porach  roku  został  zrealizowany  w  klasie  IV  Szkoły  Podstawowej.  Wzięło  w  nim  udział  5  uczennic:  Amelia  Filipczak,  Julia  Kozanecka,  Julia  Sęczkowska,   Nikola  Sęder,  Julia  Staniszewska.  Opiekunem  projektu  była  p. Małgorzata  Grabowska.  Dziewczynki  dokonały  analizy  wyrazów  kojarzących  się  z daną  porą  roku,  korzystały  przy  tym  ze  słownika  ortograficznego.  Wykorzystały  swoje  umiejętności  plastyczne,  łącząc  różne  materiały - naturalne  (kora  drzewa)  oraz  papiernicze  i  kreślarskie.  Skorzystały  z  przygotowanych  szablonów.  Wykonały  pracę,  ktora  posłuży  jako  ilustrowany  plakat  ortograficzny  na  zajęcia  języka  polskiego.