From Games to English – Do angielskiego przez gry. Projekt z języka angielskiego w klasie VII

Uczniowie klasy VII wzięli udział w projekcie edukacyjnym z języka angielskiego, którego głównymi celami było:

• stworzenie gier planszowych lub komputerowych utrwalających budowę i zastosowanie poszczególnych czasów gramatycznych
  • zapoznanie z budową poszczególnych czasów gramatycznych;
  • utrwalenie konstrukcji poszczególnych czasów gramatycznych;
  • promocja języka angielskiego wśród uczniów;
  • rozwijanie kompetencji językowych, w szczególności umiejętności tworzenia zdań poprawnych gramatycznie;
  • uświadomienie różnic gramatycznych w j. polskim i angielskim;
  • kształtowanie motywacji do nauki języka angielskiego poprzez aktywną formę zajęć;
  • rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i rozwijania problemów;

Projekt trwał od stycznia do lutego 2018r. Rozpoczął się poznaniem budowy i zastosowania czasów gramatycznych, a zakończył 18 lutego 2018r. prezentacją stworzonych przez uczniów gier planszowych i komputerowych.

Uczniowie klasy siódmej wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Na czas przesłali karty projektu i terminowo przynieśli swoje gry. Poszczególni członkowie grup w równym stopniu angażowali się w prace nad grą.

Z inicjatywy uczniów wprowadziliśmy miesiąc gier. Codziennie do 18 marca 2018r. uczniowie przychodzili w czasie długich przerw do sali numer sześć by grać w gry i tym samym utrwalać budowę i zastosowanie poszczególnych czasów.