Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

"Choinka dla ptaków" w świątecznym prezencie od pierwszaków

W czasie przygotowań do świąt uczniowie klas pierwszych nie zapomnieli o skrzydlatych przyjaciołach, którzy zimę  spędzają w naszym kraju. Na zajęciach plastycznych dzieci wycinały różne sylwetki z papieru (choinki, serca, jabłuszka, koła, szyszki), które następnie smarowały tłuszczem i oklejały ziarnami pszenicy, kukurydzy, kaszy jaglanej, płatkami. Następnie dzieci udały się do szkolnego ogrodu, wybrały jeden ze świerków i zawiesiły na nim przygotowane niespodzianki. W ten sposób została przygotowana kolorowa i smaczna "choinka dla ptaków". W czasie prowadzonych zajęć dzieci poznały zwyczaje ptaków, sposoby ich dokarmiania, radzenia sobie z zimnem oraz inne ciekawostki przyrodnicze na temat ptaków.