Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

" Kto przemówi w imieniu wilka?"

Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracowników Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Źródła" z Łodzi.Warsztat uświadamił im skutki nadmiernego wpływu człowieka na środowisko naturalne i wynikające z antropopresji zagrożenia dla niektórych gatunków roślin i zwierząt. Za legendą ludu Oneida, którego przodkowie przy podejmowaniu wszelkich decyzji brali pod uwagę interesy świata pozaludzkiego, pytając, ":Kto przemówi w imieniu wilka?" uczniowie przemawiali w imieniu tych, którzy nie mają swoich przedstawicieli. W jaki sposób i co mieli do powiedzenia dąb szypułkowy, a co zaproponowały nietoperze, żeby ograniczyć uciążliwość planowanych i przypadkowych działań człowieka mozna zobaczyć na załączonych zdjęciach.