Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

Dzień Wiosny z OZE.

Uczniowie naszej szkoły oraz chętni rodzice uczestniczyli w obchodach Szkolnego Dnia Wiosny. Nasze SKKT "Pójdźki" przygotowało prezentację multimedialną na temat działań ekologicznych realizowanych w gminie Daszyna, konkursy oraz prelekcje dla poszczególnych grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów klas I-IIISP oraz gimnazjalistów. wszyscy chętni uczestniczyli w zwiedzaniu Ścieżki dydaktycznej po odnawialnych źródłach energii w gminie Daszyna. Młodsi uczniowie mieli do pokonania trasę 5km, natomiast starsi dzielnie wędrowali trasą 12km. Różnorodne zadania konkursowe (quizy, rebusy, zgadywanki, wykreślanki, itp.) związane tematycznie z OZE, obejrzenie urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz zwiedzenie kotłowni na biomasę zdecydowanie wpłynęło na zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników, zaś wędrówka wyznaczonymi trasami pozwoliła podziwiać piękno i walory krajoznawcze naszej gminy. Nasi uczniowie: Tomek Bryś, Szymon Szymczak oraz Agnieszka Krokos i Iza Waliszewska świetnie poradzili sobie z organizacją zajęć dla przedszkolaków, którym nie tylko pokazali obiekty wykorzystujące odnawialne źródła energii, ale także pomogli założyć miniplantację wierzby, która uchodzi za świetny materiał energetyczny. Pełne wrażeń wędrowanie kończyła degustacja pysznej wojskowej grochówki.