Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

"Ziemia woła S.O.S"- Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia 2016 r. świętowaliśmy Dzień Ziemi.

Z tej okazji uczniowie z klasy VI wystawili przedstawienie pt. „Ziemia woła S.O.S.”, podczas którego recytowali wiersze i śpiewali piosenki o ekologii i czystym środowisku.

Po części artystycznej odbył się pokaz mody ekologicznej. W jury zasiadły Panie: Danuta Szmaja, Grażyna Zalewska oraz Aneta Izydorczyk. Komisja miała bardzo trudne zadanie, by wybrać najładniejszy strój, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo pracochłonne i oryginalne ubiory. Jury po burzliwych naradach ustaliło, że nagrodzi dwoje uczestników – Wiktorię Osyf kl. IV i Juliana Olczaka kl. IV, przyznając im I miejsce, natomiast pozostałym projektantom II miejsce. Każdy z uczestników nagrodzony został drobnymi upominkami i dyplomami.

Na koniec odbył się konkurs na najładniejszą piosenkę ekologiczną. W kategorii klas 0-III miejsce I zdobyły dzieci z klasy I b: Zofia Jasińska i Kacper Marciniak. Tuż po pierwszakach na podium stanęły dwa duety: Oliwia Bukowiecka oraz Amelia Filipczak kl. II i Kinga Jagodzińska oraz Wiktoria Wlazińska kl. III, które zajęły II miejsce w konkursie. III miejsce zdobyła Amelia Stanisławska z klasy Ia. Natomiast w kategorii klas IV-VI, I miejsce zdobył duet z klasy IV: Alicja Granosik oraz Weronika Woźniak. II miejsce należało do Aleksandry Wojciechowskiej i Weroniki Olszewskiej z klasy V, III zaś do Julii Kurowskiej z klasy VI. Jury w tej kategorii przyznało również wyróżnienie dla Agaty Szwech, uczennicy klasy IV.