Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

"Poznaj piękno przyrody ojczystej"- warsztaty ekologicznej edukacji filmowej w naszym gimnazjum

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Jerzego Bezkowskiego będącego fotografem oraz operatorem filmowym.Prowadzący zajęcia zdradził uczestnikom tajniki filmowych sposobów wykonywania zdjęć przyrody oraz zaprezentował uchwycone przez obiektyw kamery sekrety natury.
Podczas zajęć uczniowie praktycznie poznali niektóre sposoby wykonywania zdjęć /np. zdjęcia makro, zdjęcia mikroskopowe, zdjęcia poklatkowe, zdjęcia w podczerwieni/. Zajęcia ilustrowane były adekwatnymi do tematu filmami przyrodniczymi przez co wzbudziły duże zainteresowanie wśród młodzieży. Mamy nadzieję, że wyniesione z warsztatów umiejętności i wiedza przydadzą się w m.in. szkolnym konkursach fotograficznych.