Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

Projekt pt. "Domowy recykling" zakończony

Uczestniczący w projekcie uczniowie  rzetelnie wywiązywali się z podjętych zadań. Wyszukali dużo ciekawych informacji dotyczących wtórnego wykorzystania przedmiotów czy też materiałów znajdujących się w naszych gospodarstwach domowych. Dzięki burzy mózgów powstało wiele ciekawych pomysłów na nowe wykorzystanie domowych: plastikowych, materiałowych czy też szklanych odpadów. Każdy członek poszczególnych grup wykonał jeden przedmiot z wybranej grupy materiałów nadających się do recyklingu. Często, w tworzeniu tych przedmiotów,  swoją pomocą służyli rodzice uczniów, dzięki czemu i u nich wzrosła świadomość sensu recyklingu.
 W klasie nr 13 odbyła się wystawa wykonanych przedmiotów.  Jedna z grup wykonała z odpadów marzannę, która uczestniczyła w  konkursie odbywającym się w czasie "XV Rajdu Na Powitanie Wiosny". Nasza eko-marzanna bardzo spodobała się jury konkursu i dzięki temu zajęliśmy III miejsce.
Wszyscy uczniowie deklarowali, iż bardzo podobał im się udział w projekcie, dużo radości przyniosły też, ze strony nauczycieli czy też kolegów, pochwały wykonanych przedmiotów. Uczestnicy projektu uważają, iż dzięki udziałowi w projekcie zwiększyła się ich świadomość na problemu narastającej ilości odpadów, które w dużej ilości można wtórnie wykorzystać jeśli tylko się chce.