Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

Poznajemy Kampinoski Park Narodowy

W dniu 25 maja 2016r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Kampinoskiego Parku Narodowego. Podczas zajęć na terenie parku uczestniczyli w zajęciach muzelanych w  Muzeum Puszczy Kampinoskiej, obejrzeli wystawę plenerową „Polskie parki narodowe” oraz  wystawę historyczną „Ballada kampinoska – wrzesień 1939 r.”, zwiedzili trzy zagrody skansenowe z przykładami budownictwa puszczańskiego, spacerowali Aleją Trzeciego Tysiąclecia oraz ścieżką dydaktyczną „Skrajem Puszczy”,  podczas której poznawali niezwykle różnorodną przyrodę parku. Wszystkim uczestnikom wycieczki bardzo podobały sie zajęcia w parku, a rozegrany podczas drogi powrotnej konkurs wiedzy na temat parku i jego przyrody wykazał, iż bardzo dużo informacji udało sie zapamiętać.