Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

Z wizytą w Arboretum w Rogowie

W dniu 31 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Rogowa do Arboretum -miejsca, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy oraz prowadzi nad nimi badania. Była to niezwykła okazja do zobaczenia tego, czego niestety nie możemy zobaczyć na co dzień. Uczniowie mieli możliwość bezpośrednio poznać naturalne środowisko przyrodnicze. Arboretum w Rogowie to jeden z największych parków botanicznych w Polsce. Na jego obszarze (40 ha) znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów z Europy Środkowo - Wschodniej. Różnorodność i wielobarwność roślin zachęcała wszystkich do robienia zdjęć, które będą zapewne miłą pamiątką z wycieczki. Towarzyszką naszego spaceru po parku była pani przewodnik, która przekazała nam wiele ciekawych informacji o występowaniu i warunkach życia występującej tam roślinności. Nie zawiodła nas w tym dniu przepiękna pogoda i znakomite humory dzieciaków.