Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

ZOO z oryginalnym Afrykarium, Ogród Japoński i Stare Miasto to poznane przez nas atrakcje Wrocławia

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Afrykarium, czyli obiektu prezentującego życiodajne wody Afryki oraz różne ekosystemy związane ze środowiskiem Czarnego Lądu. Afrykarium znajduje się na terenie wrocławskiego ZOO dlatego kolejnym punktem naszej przyrodniczej wyprawy było poznanie zwierząt żyjących w tym obiekcie. Największym zainteresowaniem cieszyły sie zebry, wilki, niedźwiedzie, kangury, pandy, słonie oraz strusie.
Z ZOO spacerkiem udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, który stanowi unikatowy w Europie żywy fragment kultury japońskiej.
Po części przyrodniczej wycieczki przyszła pora na część kulturalną i historyczną- zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Wrocławski Rynek, na którym posililiśmy się oraz kupiliśmy pamiątki. Zadowoleni i  pełni wrażeń wrócilismy do domu.