Działania realizowane w ramach programu "Bliżej przyrody"

Bliżej przyrody, bliżej siebie…- podsumowanie programu edukacji ekologiczno-przyrodniczej realizowanego w roku szkolnym 2015/16

Czas realizacji programu "Bliżej przyrody" dobiegł końca i przyszedł czas na jego podsumowanie. Z tej okazji uczniowie uczestniczący w pracach koła przyrodniczo-turystycznego w gimnazjum  oraz przyrodniczego w szkole podstawowej przygotowali prezentację działań jakie były realizowane w naszej szkole w trakcie trwania programu. Podczas prezentacji, zwłaszcza wśród młodszych uczniów, najwięcej emocji wzbudzały zdjęcia z wycieczek. Po zadaniu kilkunastu pytań dytyczących zagadnień przyrodniczych okazało się, że to wiedza zdobyta podczas wycieczek najdłużej utrzymała się w uczniowskim głowach.
Po wspomnieniach związanych z wycieczkami, warsztatami i zajęciami realizowanymi w ramach programu nastąpiła prezentacja projektów uczniowskich o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, a następnie część najbardziej wyczekiwana przez uczniów czyli wręczenie nagród w konkursach.  Po części oficjalnej podsunowania, zaproszeni goście (rodzice, społeczność likalna, przedstawiciele gminy) oraz chętni uczniowie obejrzeli wystawę zdjęć konkursowych wykonanych przez uczniów w ramach programu "Bliżej przyrody".