Program rządowy "Książka naszych marzeń"

Słów kilka o programie...

Program „Książki naszych marzeń” przede wszystkim umożliwił zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.
Za pieniądze z programu biblioteka szkolna zakupiła książki, które nie są podręcznikami. Książki te były wybierane przez uczniów, czyli bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata. W ramach programu biblioteka szkolna współpracowała także z biblioteką publiczną w Daszynie.
Uczniowie naszej szkoły byli zachęcani przez nauczycieli i bibliotekarzy do wypożyczania książek na okres ferii letnich i zimowych, co pogłębiało w nich nawyk czytania i podtrzymywało zainteresowanie czytaniem.
W naszej szkole przewidziano wiele ciekawych inicjatyw, działań oraz projektów edukacyjnych, które miały wpłynąć na rozwój czytelnictwa wśród naszej społeczności szkolnej.