Program rządowy "Książka naszych marzeń"

"Quo vadis " w gimnazjum

2 września 2016 cała społeczność naszej szkoły, po raz kolejny już,  włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Wybór  lektury związany był  z obchodzonym właśnie Rokiem Henryka Sienkiewicza, ustanowionym przez Sejm i Senat, w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza.
Podstawowym celem przedsięwzięcia stała się  popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o poprawną polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia  tożsamości narodowej. Gimnazjaliści mieli także okazję dokonania konfrontacji powieści z jej wersją filmową, wyreżyserowaną przez J. Kawalerowicza.
Akcję rozpoczęły uczennice z kl. IIIB ,przedstawiając krótki zarys twórczości Henryka Sienkiewicza a także wprowadzając zebranych w problematykę utworu.
Następnie do wspólnego czytania zaproszona została dyrektor szkoły- p. Anna Dymna a następnie po 3 przedstawicieli z każdej klasy gimnazjum. Na uznanie zasługuje fakt, że występy lektorów był nagradzane  gromkimi brawami słuchaczy.
Szkolną akcję Narodowego Czytania przygotowały: nauczycielki języka polskiego- p. Lidia Pierzgalska i p. Małgorzata Grabowska a także nauczyciel historii- p. Jacek Olejniczak.