Program rządowy "Książka naszych marzeń"

Z wizytą w bibliotece w Łęczycy.

5 grudnia 2016r. uczniowie kl. IIA, wraz z nauczycielką języka polskiego, uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przygotowanej i przeprowadzonej przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy- p. Elżbietę Jankowską.
Tematem zajęć był komiks, jako nietypowa forma wypowiedzi, w tym zasady jego konstruowania.
Najpierw prowadząca przedstawiła zebranym prezentację multimedialną dotyczącą etapów powstania komiksu, następnie zaprezentowała najbardziej znane i lubiane serie komiksów , począwszy od najstarszych, aż po współczesne wydania. Uczniowie mieli okazję dostrzec najbardziej charakterystyczne elementy oraz zapoznać się z szatą graficzną tej formy wypowiedzi.
Następnie uczniowie , podzieleni na grupy, stworzyli  komiksy według własnych scenariuszy. W większości dotyczyły one historii z życia naszej szkoły , a  jedna grupa przedstawiła  komiks na podstawie przygód Małego księcia- bohatera omawianej na lekcji języka polskiego lektury.
Ta nietypowa lekcja języka polskiego pozwoliła uczniom odkryć własne talenty literackie i plastyczne a także była okazją do zintegrowania  grupy poprzez zaangażowanie w pracę zespołową. Uczniowie mieli także okazję po raz pierwszy odwiedzić bibliotekę przeznaczoną przede wszystkim dla młodzieży studiującej i dla nauczycieli oraz zapoznać się z jej ofertą czytelniczą.