Program rządowy "Książka naszych marzeń"

DZIEŃ KSIĄŻKI W NASZEJ SZKOLE

Uczestnikami projektu byli uczniowie klas IV-VI, ale cały projekt adresowany był dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej.
 Projekt rozpoczął się spotkaniem z zainteresowanymi uczniami, którzy wyrazili wolę wzięcia udziału w projekcie. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z  projektem. Uczniowie zostali zobligowani do przygotowania pomysłów jak zrealizować Dzień Książki w naszej szkole.
  Kolejne spotkanie to już była burza mózgów, po której wspólnie ustaliliśmy plan działania.
Grupa została podzielona na zespoły i każdy zespół wyznaczył sobie zadanie do realizacji.
Rozpoczęła się realizacja projektu.
Na korytarzu pojawiły się ogłoszenia, hasła dotyczące książek i akcji, które zostały zaplanowane na 18 grudnia. W stosownym czasie można było też dowiedzieć się z gazetki ściennej o różnych rodzajach książek. Dla tradycjonalistów jest książka papierowa, dla miłośników komputerów e-booki,a dla tych, którzy nie lubią czytać audio-booki. Może to pomoże przekonać niektórych, że czytanie nie boli, że można wybrać dowolną formę czytania. Wszystko polega na tym ,żeby chcieć.
 18 grudnia 2015roku odbył się finał projektu: DZIEŃ KSIĄŻKI.
Zainteresowanie akcją KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ było bardzo duże. Nie tylko dzieci wymieniali książki. Przy stoisku z książkami można było spotkać nauczycieli, panie woźne, rodziców. Po korytarzu spacerowali obdarowani książkami. Bookcrosinng też znalazł swoich zwolenników.
Od godziny ósmej do trzynastej w sali nr 11 odbywał się MARATON CZYTANIA, w którym brali udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej. Największe brawa należą się czytającym z klasy pierwszej. Doskonale sobie poradzili. Przerwy w czytaniu nie było.
 Niestety nikogo nie „przyłapaliśmy" na czytaniu. Ta akcja została przedłużona do końca roku. Może wtedy uda nam się wręczyć czytającym w szkole przygotowane medale i nagrody.
 Bookcrosinng także będzie trwał dłużej. Planujemy przedłużyć go do rozpoczęcia ferii zimowych. Jeżeli będzie dalsze zainteresowanie uczniów bookcrosinngiem, wymienimy książki i przedłużymy akcję do końca roku szkolnego.
 Być może takie dni z książką przyczynią się do zwiększenia zainteresowania czytaniem.
Opiekunem projektu była p. Danuta Szmaja.