Projekt edukacyjny pt. "Domowy recykling- tworzymy eko-karmnik"

W okresie od 14 listopada 2016r. do 15 grudnia 2016r. grupa chętnych uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz z klas I-III gimnazjum uczestniczyła w projekcie, którego celem było zapoznanie z pojęciem recykling oraz kształtowanie postaw racjonalnego korzystania z zasobów przyrody, a także rozbudzanie kreatywności w  rozwiązywaniu problemów. Efektem końcowym prac w ramach projektu była prezentacja Eko-karmników czyli karmników wykonanych                 z odpadów pochodzących z domowych gospodarstw .
Największym zainteresowań cieszyły się odpady drewniane (skrzynki, elementy mebli), z których powstały typowe karmniki drewniane. Na drugim miejscu znalazły się odpady plastikowe i papierowe (tekturowe),                     z których powstały już bardziej oryginalne karmniki. Jednak najciekawsze modele powstały z wykorzystania wszystkich tych surowców po trochu. wszystkie wykonane prace uczestniczyły w ogólnoszkolnym konkursie na najciekawszy Eko-karmnik.
Wszystkie grupy wywiązały się z poszczególnych zadań w terminie określonym w harmonogramie, wszyscy uczniowie rzetelnie wykonali przypisane im zadania, każda grupa bardzo pozytywnie oceniła współpracę między członkami swojego zespołu, dlatego wszyscy otrzymali maksymalną liczbę punktów.
W okresie od 22.12.2016r. do 10.01.2017r. trwała wystawa prac oraz głosowanie nauczycieli i pracowników szkoły na najciekawszy Eko-karmnik. Tuż przed feriami zostały ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody.
 Opiekunami projektu były panie: Małgorzata Sochacka i Mariola Błażejowska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii pt. Eko-karmniki wykonane w ramach projetu "Domowy recykling".