Projekt edukacyjny "Pomagamy pszczołom- tworzymy przyszkolny zakątek przyjazny pszczołom"

W projekcie „Pomagamy pszczołom-tworzymy przyszkolny zakątek przyjazny pszczołom” wzięło udział 13 uczniów z klas I-III gimnazjum (Alicja Kornacka, Milena Kaźmierczak, Igor Łuczak, Julia Kurowska, Joanna Jagielska, Dominik Cichański, Oliwia Bartnicka, Agnieszka Jędrzejczak, Aleksandra Sieradzka, Aleksandra Tomczak, Julia Bąk, Lidia Prasnowska, Mateusz Fibor). Celem projektu był kształtowanie postaw proekologicznych młodzieży, promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół.
Zadaniem uczniów było:
-wyszukanie i opracowanie materiałów upowszechniających wiedzę na temat środowiska naturalnego pszczół i ich znaczenia dla środowiska naturalnego,
-opracowanie zestawu roślin przyjaznych pszczołom,
- upowszechnienie wśród młodzieży oraz społeczności lokalnej wiedzy na temat działań jakie można podejmować aby pomóc pszczołom przetrwać,
- nabycie umiejętności korzystania z programów do projektowania ogrodów/balkonów przyjaznych pszczołom,
-nabycie umiejętności obsługi platformy internetowej (pozyskiwanie z niej informacji, umieszczanie własnych opracowań, itp.) poświęconej pomocy pszczołom,
 -przygotowanie projektów zakątków  dla pszczół zlokalizowanych na terenie ogródka szkolnego;
-przygotowanie gazetki  na temat jak i po co pomagać pszczołom.

Projekt trwał przez cały miesiąc maj 2017r. i zakończył się gazetką oraz wystawą  projektów zakątków przyjaznych pszczołom. Przygotowane przez zespoły uczniowskie  projekty  miały charakter zarówno szkiców jak i makiet, czy nawet makiety z żywymi roślinami.
Wszyscy uczniowie uczestniczący w projekcie wywiązali się z przydzielonych im zadań, bardzo dobrze współpracowali w grupach, wykazali się zarówno pomysłowością jak i pracowitością przy wykonywaniu poszczególnych projektów.
Zarówno opracowane materiały jak i projekty bardzo podobały się oglądającym im osobom.  Mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które zechcą w swoim najbliższym otoczeniu stworzyć takie właśnie zakątki przyjazne pszczołom.
Zdjęcia projektów można obejrzeć w galerii  w albumie Pomagamy pszczołom-tworzymy przyszkolny zakątek przyjazny pszczołom".