„Wiem co jem”- projekt edukacyjny klasy I szkoły podstawowej

W roku szkolnym 2016\2017 uczniowie klasy 1 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Wiem co jem”.Przez trzy miesiące starałam się przekazać uczniom zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie robili kanapki z warzywami,owocowe szaszłyki. Na zajęciach edukacji plastycznej wykonywali plakaty promujące spożywanie owoców i warzyw,każde dziecko wykonało swoją wizytówkę z ulubionym warzywem lub owocem.
Na zakończenie projektu uczniowie zorganizowali przedstawienie „Na straganie”,wykorzystali przy tym pacynki ,które wykonali wspólnie z rodzicami. Jako niespodziankę rodzice przygotowali potrawy z warzyw i owoców .Na stołach zagościły serowe myszki ,statki z jabłek,kolorowe sałatki i inne przysmaki. Uczniowie podzielili się smakołykami z kolegami z innych klas.
  Dzięki realizacji projektu osiągnęłam  następujące cele:
   -uczniowie chętniej spożywają owoce i warzywa
   -uczniowie znają korzyści płynące ze spożywania warzyw i owoców
   -uczniowie potrafią w sposób estetyczny przygotować posiłki.