Projekt „FesteundBräuche in den DACHLänder” przybliżył nam święta i zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych

Od grudnia 2016 do marca 2017 sześć uczennic klasy IIa (Julia Drążczyk, Aleksandra Szymańska, Sonia Piasecka, Patrycja Spryszyńska, Sandra Kornacka i Natalia Bryś) realizowało projekt edukacyjny z języka niemieckiego pod opieką nauczycielki tego przedmiotu Pani Aleksandry Jackiewicz.
                Temat projektu „FesteundBräuche in den DACHLänder” (Święta i zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych) , przybliżył uczniom naszej szkoły podobieństwa i różnice z nimi związane.
                Tablice prezentowały informacje dotyczące Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Zawierały one słowniczek niemiecko-polski związany z daną uroczystością i ilustracje wizualizujące dane święto lub obrzęd.
                Uczennice omawiały swoją pracę szczegółowo na lekcjach języka niemieckiego w klasach pierwszych.