??? Rekrutacja do szkoły podstawowej Wyniki rekrutacji rok szkolny 2024/2025 E-rekrutacja

Rekrutacja od 18 marca 2024 r.

Rekrutacja do szkoły podstawowej

OBOWIĄZEK SZKOLNY – obowiązujące przepisy

W związku ze zmianą przepisów odnoszących się do wieku rozpoczęcia przez dzieci realizacji obowiązku szkolnego, informujemy, iż:

- dziecko w wieku 6 lat ma obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego,

- rodzic dziecka siedmioletniego ma obowiązek, a sześcioletniego – ma prawo – do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej

- to rodzic zgłasza dziecko do szkoły, a nie gmina w jego imieniu,

-dzieci siedmioletnie i sześcioletnie (jeśli chcą)* przyjmowane są do klasy pierwszej szkoły podstawowej obwodowej z urzędu – na podstawie zgłoszenia rodziców,

*dzieci 6-letnie mają prawo do rozpoczęcia edukacji szkolnej- na wniosek rodziców, złożony do 29 marca 2024r. pod warunkiem:

• korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w klasie pierwszej lub
  • posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej  (w przypadku niekorzystania przez dziecko z wychowania przedszkolnego).

-do szkoły znajdującej się poza obwodem, w którym mieszka dziecko, może być ono przyjęte po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego; wniosek o przyjęcie do szkoły poza obwodem należy składać do dyrektora tej szkoły w terminie do 5 czerwca 2024r.

Zalacznik_1-poradnik-dla-rodzicow-szescio-i-siedmiolatkow.pdf

Druki do pobrania:

karta_zgloszenia_do_klasy_I_szkoly_podstawowej.doc

karta_zgloszenia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.doc

Informujemy, iż w Szkole Podstawowej w Daszynie głównym nauczanym językiem obcym jest język angielski (kl. I-VIII), natomiast drugim językiem jest język niemiecki ( kl. VII-VIII).