Szkoła Podstawowa w Daszynie Realizowane działania O projekcie

Realizowane działania

Przerwa na czytanie.

Nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji ,,Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole.

Dyplomy i nagrody dla artystów i fotografików rozdane.

7 grudnia 2023r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów laureatom konkursów:

-literacko - plastycznego ,,Pocztówka w stylu Wiesławy Szymborskiej"

-fotograficznego ,,Moja Mała Ojczyzna - Reporterskim okiem"

W konkursie ,,Pocztówka w stylu Wiesławy Szymborskiej nagrodzona została uczennica klasy VI Gabriela Woźniak.

W konkursie ,,Moja Mała Ojczyzna - Reporterskim okiem" nagrodzeni zostali uczniowie:

Seweryn Bawej kl IV

Bartosz Sochacki kl IV

Adrianna Rzetelska kl VIII

Paulina Staniszewska kl VIII

Kuba Osada kl VIII

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie ,,Wstrzymał słońce, ruszył ziemię..."zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę w Łęczycy.

Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej portret Mikołaja Kopernika w formacie A4. Dzieci mogły wykorzystać dowolną technikę plastyczną.

Konkurs był adresowany do uczniów klas ,,0" i I-III. W konkursie wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły.

Konkurs biblioteczny ,,Plakat reklamujący bibliotekę szkolną i czytanie"

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs, której celem było promocja biblioteki szkolnej jako miejsca w którym można twórczo spędzić czas.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VIII. Pracę trzeba było wykonać dowolną techniką plastyczną w formacie A3 lub A4, mile widziane było hasło promujące bibliotekę szkolną.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły.

Laureaci:

I miejsce Igor Marciniak kl IV

II miejsce Zuzanna Włoskowicz kl IV

III miejsce Seweryn Bawej kl IV

Konkurs ,,Najpiękniejsza kartka świąteczna"

Celem konkursy było umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać kartki świąteczne z papieru, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wycinanie itp.

konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VII. W konkursie wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły.

Laureaci:

I miejsce Ksawery Bawej kl VI

II miejsce Gabriela Woźniak kl VI

III miejsce Weronika Bachorska kl VI

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, czyli International Day of Fairy Tales Characters to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień 6 listopada. Było magicznie, radośnie i kolorowo. Pomysłowość dzieci i rodziców była niesamowita. Uczniowie wzięli udział w bajkowych quizach, konkurencjach oraz balu. Pamiętajmy, czytajmy z dziećmi i dzieciom. Ma to ogromny wpływ na ich rozwój.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Były tańce, wspólne zdjęcia, zabawy.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w klasach 0-III w sposób szczególny.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.  W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi misiami. Było dużo śpiewu, tańca oraz konkurs kto przyniósł największego  i najmniejszego Misia. Uczniowie poznali ciekawostki i historię powstania nazwy „Pluszowy Miś” , rozwiązywali test wiedzy dotyczący znajomości misiów z bajek, kolorowali obrazki. Na ten dzień przygotowana została specjalna foto budka z wizerunkiem Misia. To był wyjątkowy dzień, który wywołał wiele uśmiechu na twarzach uczniów i nauczycieli.

Początek roku i nowi czytelnicy!!!

Kolejna wspaniała grupa pierwszoklasistów dołączyła do grona biblioteki szkolnej.

Życzymy Wam pięknych wrażeń z książką!